Przejdź do treści
1
2
3
4
slider5
Przejdź do stopki

O NAS

Treść

 WIBUD sp. z o.o. zostało założone w 1989 r. na bazie dawnego kamieniołomu andezytu oraz Kombinatu Kamienia Budowlanego "Kambud", kontynuując długoletnie tradycje kamieniarskie na tym terenie.

 

 

    ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

    I. Wykonywanie specjalistycznych robót inżynierskich i hydrotechnicznych - regulacje potoków górskich, umocnienia brzegowe z obiektami i budowami hydrotechnicznymi, roboty kanalizacyjne zewnętrzne.

    II. Roboty komunalne: remonty i modernizacja ulic i placów miejskich, roboty brukarskie, kamieniarskie, mała architektura, roboty kanalizacyjne, wodociągowe, udrażnianie kanałów i cieków wodnych.

    III. Roboty kamieniarskie budynków i obiektów użyteczności publicznej (okładziny ścian, elewacje, posadzki, schody) oraz budynków mieszkalnych.

    IV. Roboty budawlane i remontowe z zakresu budownictwa ogólnego

V. Usługi hotelarskie i gastronomiczne. 

WIBUD sp. z o.o. mieści się w miejscowości Kluszkowce k/Czorsztyna, w której tradycje kamieniarskie sięgają 1920 roku, gdyż znajdował się tutaj kamieniołom na złożu andezytu.

Firma zajmuje się wyrobem okładzin elewacyjnych z piaskowców takich jak: Śmiłów, Brenna, Kopulak, Radków oraz granitowych i marmurowych.

Wykonywane są również elementy posadzkowe, stopnie, parapety, lady, itp. z materiałów krajowych i zagranicznych.

 

W swej wieloletniej praktyce firma realizowała zlecenia w szczególności w obiektach sakralnych, budynkach użyteczności publicznej (banki, domy wczasowe, urzędy administracji), a także wykonywała elewacje i wykładziny budynków jednorodzinnych oraz placówek handlowych.

W firmie zatrudnieni są pracownicy z wieloletnim stażem pracy, będący fachowcami w zakresie ręcznej obróbki kamienia, jak również brygady, które wykonują prace montażowe na terenie całego kraju.

Od kilku lat zajmujemy się też hotelarstwem i gastronomią, posiadamy w Kluszkowcach pensjonat „Gościniec Pieniński” z restauracją.
Organizujemy też imprezy okolicznościowe jak wesela, stypy, komunie itp. oraz świadczymy usługi kateringu.
Adres internetowy: www.pieninski.pl.

2827